روش و عوارض استفراغ عمدی

0

اگر بعد از خوردن غذایی احساس ناخوشی به‌تان دست داد، می‌توانید با استفاده از روش استفراغ عمدی از شر حالت تهوع خلاص شوید. البته برای انجام اینکار باید محتاط باشید، زیرا ممکن است باعث ناراحتی و بروز درد شود. استفراغ عمدی حتی می‌تواند از طریق خراشیدن و سوزش باعث آسیب دائمی مری گردد. استفراغ معمولی می‌تواند باعث ساییده شدن مینای دندان و سوزاندن مری شود، زیرا هنگام استفراغ، اسیدهای قدرتمندی از معده به دهان منتقل می‌شوند. با توجه به این عوارض، هرگز نباید از استفراغ عمدی برای کاهش وزن استفاده کنید. در ادامه با سیمای سلامت همراه باشید تا روش استفراغ عمدی را بررسی کنیم.

روش های استفراغ عمدی

استفاده از انگشتان دست

بعد از خارج کردن زبان، انگشت اشاره و انگشت میانی را به پشت دهان برده تا زبان کوچک را لمس کنند. ممکن است اوغ زدن چند ثانیه طول بکشد. بعد از اوغ زدن، انگشتان را از دهان خارج کنید تا استفراغ به راحتی از دهان‌تان بیرون آید.

مسواک

یک جایگزین برای انگشتان، استفاده از مسواک است. دقیقا به همان روش انگشتان، از مسواک استفاده کنید. برای جلوگیری از خراشیدن دهان و گلو، موهای مسواک را با آب خیس کنید. سپس مسواک را به پشت دهان بمالید تا اوغ بزنید. بعد از پایان کار مسواک را به خوبی تمیز کنید.

بیشتر بخوانید:

استفراغ دیگران را تماشا کنید

وقتی استفراغ کردن دیگران را تماشا می‌کنید، بدن‌تان تحریک می‌شود تا واکنش نشان داده و استفراغ کند. می‌توانید به اینترنت مراجعه کرده و فیلم‌های مختلف استفراغ دیگران را پیدا کنید.

دور خودتان بچرخید

یکی از روش های استفراغ عمدی چرخیدن دور خودتان است. در حالت ایستاده به دور خودتان بچرخید یا روی یک صندلی نشسته و بچرخید. شروع به چرخیدن کرده و سرعت چرخش را افزایش دهید تا حالت تهوع به‌تان دست دهد.

آب نمک

اگر نمی‌توانید با انگشتان‌تان استفراغ ایجاد کنید، آب نمک بنوشید. البته باید بسیار مراقب باشید که چقدر از این محلول را می‌نوشید، زیرا مقدار زیاد آن می‌تواند بسیار برای بدن مضر باشد.

منبع newhealthadvisor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.