پماد ویکس چیست؟

0

در گذشته نه چندان دور برای کاهش دردهای استخوانی از ویکس استفاده می شده است، با گذشت سالیان هنوز ویکس در بین مردم محبوبیت خود را از دست نداده است و مرهمی برای کاهش درد محسوب می شود. حال باید دید پماد ویکس چیست ، چه خواصی دارد و در واقع ترکیبات پماد ویکس از چه موادی می باشد. لطفا سیمای سلامت همراه باشید.

پماد ویکس چیست؟

اگر بخواهیم به گذشته برگردیم و نظر اطباء طب سنتی را درخصوص پماد ویکس و ترکیبات آن بررسی کنیم خواهیم دید که پماد ویکس از ترکیبات روغنی چند گیاهی آرام کننده درد مانند نعنا، اوکالیپتوس و کافور تشکیل شده است. نحوه استفاده از این داروی گیاهی نیز بصورت موضعی می باشد.

خواص پماد ویکس

کاهش دردهای عضلاتی

در میان تسکین دهنده های موضعی، ویکس را می توان یکی از بهترین آن ها دانست که برای کاهش دردهای عضلانی موثر واقع می شود. نحوه استفاده در کاهش دردهای عضلانی به نکات زیر توجه فرمایید:

– مقداری از پماد ویکس را بر روی عضلات و مفاصلی که دردناک می باشند بمالید و آن قسمت از بدن را آرام ماساژ بدهید. پس از آن، حوله گرمی را به مدن پانزده دقیقه بر روی نقطه مورد نظر قرار دهید. این کار به مدت چند بار در روز درد شما را کاهش می دهد.

برطرف کننده خون مردگی و کبودی پوست

بدلیل افزایش جریان خون در نقطه ای که پماد بر روی آن قرار می گیرد، خون مردگی و کبودی به سرعت محو می شوند.

– ترکیبی از پماد ویکس با مقداری نمک دریایی را درون ظرف ریخته، بهم بزنید تا خمیر تشکیل شود. این خمیر را بر روی کبودی قرار دهید و ماساژ دهید تا بهبودی حاصل شود.

ویکس ضد قارچ است

ویکس، میکروب کش است، اگر پاهایتان مبتلا به قارچ شده است یا حتی پاشنه پا ترک خورده است، ویکس می تواند به دادتان برسد!

– پاهایتان را شسته و آن را با پارچه ای نرم خشک نمایید. حالا نوبت ویکس است که کار خود را شروع کند. مقداری از پماد را به ناحیه میکروبی، قارچی و یا ترک خورده بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

بیشتر بخوانید:

درمان زگیل

ویکس می تواند زگیل را از بین ببرد. زگیل که یک مشکل ایجاد شده بر روی پوست شما می باشد، با استفاده از این پماد محو می شود.

ویکس

ویکس و جوش های پوستی

بدلیل ایجاد رطوبت بر روی پوست توسط ویکس، جوش و جای جوش به مرور زمان از روی پوست شما محو می شود.

– ابتدا قسمت هایی از پوست را که دارای جوش هستند بشویید، روزی دوبار و در هر نوبت مقداری بسیار کمی از پماد مرود نظر را بر روی جوش یا جای جوشتان بمالید. این روش مناسب پوست های حساس نمی باشد.

برطرف کننده عفونت های پوستی

زخم های ایجاد شده بر روی پوست بدلیل آلودگی محیطی می توانند عفونی شوند. پماد ویکس می تواند آن منطقه را ضدعفونی کرده و از ایجاد عفونت جلوگیری نماید.

– ابتدا زخم یا سوختگی را با پارچه نرم و مرطوب تمیز نمایید. مقدار بسیار کمی از پماد ویکس را بر روی آن بمالید و به آرامی ماساژ دهید. درصورت خارش یا سوزش فورا محل را بشویید.

درمان کننده سردردهای خفیف

ماساژ پیشانی و گیجگاه به آرامی و به مدت چند دقیقه در روز می تواند سردردهای خفیف روزانه را برطرف نماید.

درمان عفونت گوش با پماد ویکس

ویکس به دلیل داشتن ترکیبات آرام بخش، ضد باکتری و ضد التهابی به درمان عفونت گوش شما کمک می کند. روش درمان:

– یک عدد سیر را پوست کنده شده را بر روی شعله بسیار کم گرفته تا گرم شود، پس از آن با کمی پماد ویکس آن را آغشته نمایید و سپس سیر را داخل گوش خود قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.