مضرات کندر که شاید از آن بی خبر باشید

0
بیشتر بخوانید:

مصرف کندر بصورت خام در ایران بسیار رایج بوده به حدی که در مواردی استفاده از این میوه زیاده روی می شود. کندر فواید و خواص بسیاری برای بدن دارد ولی باید بدانید که مضرات کندر هم می تواند خطرناک باشد. در ادامه این مقاله به مضرات کندر خوراکی می پردازیم.

در تحقیقی که چند سال پیش بر روی تعدادی مادر باردار انجام گردید، محققان به این مسئله پی بردند مادرانی که قبل از بدنیا آمدن فرزندانشان بیش از سه ماه کندر مصرف کرده بودند، کودکان آنها بیش فعال شده ولی در مقابل مادرانی که کمتر از یک ماه کندر مصرف کرده بوند کودکانشان از هوش بالایی برخوردار شدند.

موارد منع مصرف کندر

– هر چند گزارشی از ایجاد مشکل برای مصرف در حین بارداری و شیردهی وجود ندارد ولی بهتر است در این دوران از کندر استفاده نکنید، چون کندر جریان خون را در رحم و لگن تحریک می کند و این مورد می تواند باعث سقط جنین گردد.

– گزارشی از تداخل مصرف کندر با داروها دیده نشده است ولی بهتر است با ایبوپروفن، آسپیرین و سایر داروهای ضد التهاب مصرف نشود.

– مصرف کندر برای کودکان و نوزادان توصیه نمی شود.

مضرات کندر 

 – کلا زیاده روی در مصرف هیچ ماده غذایی توصیه نمی شود و کندر نیز از این قاعده مستثنی نیست. مصرف زیاد کندر موجب سوختن خلط های خون و بلغم می شود و می تواند مشکلات بسیاری را برایتان بوجود آورد.
– کندر می تواند موجب سردرد در افراد گرم مزاج شده و همچنین موجب جذام و برخی بیماریهای پوستی بگردد.
– مضرات کندر شامل مواردی چون سوزش پشت جناغی، تهوع، احساس پری شکم، رفلاکس، اسهال، درد اپیگاستریک، بی اشتهایی و درماتیت می باشد.
– بیماران مبتلا به گاستریت حتما کندر را با احتیاط زیاد مصرف کنند.

بهترین روش مصرف کندر

بهترین مدل مصرف کندر این است که مقداری از کندر را بکوبید و هر روز در دهان گذاشته و بجوید، البته بدلیل تلخی طعم کندر می توانید با آب میل نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.