خواص میوه بکرایی

0

میوه بکرایی گونه‌ای است که بومیِ هند می‌باشد. درخت بکرایی برای هندوها مقدس است. گفته می‌شود شربتی که از میوۀ این درخت تهیه می‌شود حاوی ارزش دارویی بوده و از ۲۰۰۰ سال بعد از تولد حضرت مسیح مورد استفاده مردم بوده است. در ادامه به بررسی خواص میوه بکرایی می‌پردازیم. با سیمای سلامت همراه باشید.

خواص بکرایی

درمان بیماری‌ها

تانین موجود در این میوه به درمان بیماری‌هایی نظیر اسهال و وبا کمک می‌کند. از پودر خشک‌شدۀ میوه بکرایی برای درمان اسهال مزمن استفاده می‌کنند. عصارۀ میوه بکرایی نارس می‌تواند در درمان بواسیر و پیسی (ویتیلیگو) موثر باشد. از این میوه همچنین برای درمان کم‌خونی و اختلالات مربوط به چشم و گوش استفاده می‌کنند.

کاهش زخم‌های معده

میوه بکرایی حاوی ترکیبات فنولیک خاصی است که خواص آنتی‌اکسیدانی داشته و به مبارزه با زخم‌های معده کمک می‌کنند. زخم‌های معده در اثر نامتعادل بودن سطح اسیدی معده به وجود می‌آیند.

خواص ضدمیکروبی

محققین ثابت کرده‌اند که عصارۀ میوه بکرایی حاوی عملکردهای ضد میکروبی است. این میوه همچنین خواص ضد ویروسی و ضد قارچی دارد که به درمان عفونت‌های بدن کمک می‌کنند.

درمان اسکوربوت

اسکوربوت نوعی بیماری است که ناشی از کمبود ویتامین ث بوده و رگ‌های خونی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. میوه بکرایی منبع غنی ویتامین‌ها است که می‌تواند به درمان این بیماری کمک کند.

کنترل کلسترول

می‌توان عصاره برگ بکرایی را برای کنترل کلسترول خون استفاده کرد. برگ‌های این درخت خواص درمانی دارند.

رفع مشکلات تنفسی

عصاره‌های روغن بکرایی را می‌توان برای درمان اختلالات تنفسی نظیر آسم یا سرماخوردگی استفاده کرد. این روغن‌ها مقاومت لازم در برابر سرماخوردگی را فراهم می‌کنند.

ضد التهاب

التهاب را می‌توان سریعا با استفاده از عصاره بکرایی درمان کرد. کافیست عصاره را بر روی نواحی ملتهب بمالید.

درمان بیماری‌های قلبی

ترکیب آب میوه بکرایی رسیده با روغن کرمانشاهی و اضافه کردن آن به رژیم روزانه می‌تواند از بیماری‌های قلبی پیشگیری کند. این یک روش سنتی است که دهه‌هاست برای درمان مشکلاتی نظیر حملات قلبی و سکته مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشگیری از یبوست

گفته می‌شود که میوه بکرایی بهترین داروی طبیعی برای درمان یبوست است. اضافه کردن مقدار کمی فلفل سیاه و نمک به پالپ میوه و مصرف منظم آن باعث از بین رفتن سموم موجود در روده‌ها می‌شود. همچنین می‌توان برای درمان یبوست، این میوه را به شکل شربت مصرف کرد.

کنترل دیابت

میوه بکرایی سرشار از مواد ملین است که برای کنترل قند خون مفید می‌باشند. این میوه به لوزالمعده انرژی می‌دهد و باعث می‌شود تا این عضو به اندازۀ کافی انسولین تولید کند. انسولین کافی برای کنترل قند خون ضروری می‌باشد.

منبع www.stylecraze.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.