چربی سوزی سریع با 14 روش موثر

0

چه به دنبال بهبود کلی سلامتی‌تان باشید و یا فقط کمی لاغر شدن برای فصل تابستان، سوزاندن چربی‌های اضافه همیشه چالش‌برانگیز است. علاوه بر رژیم‌غذایی و ورزش، عوامل مختلفی هستند که می‌توانند وزن و میزان چربی بدن را تحت تاثیر قرار دهند. در این مطلب به معرفی 14 روش موثر برای چربی سوزی سریع خواهیم پرداخت.

چربی سوزی سریع

تمرین‌های قدرتی

تمرین قدرتی نوعی ورزش است که نیازمند منقبض شدن عضلات در برابر مقاومت می‌باشد. این ورزش باعث ساخت حجم عضلانی و افزایش قدرت می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که انجام تمرین‌های قدرتی به همراه تمرین‌های هوازی می‌تواند در چربی سوزی سریع موثر باشد و اثر آن از انجام صرفا تمرین‌های هوازی بیشتر است.

رژیم سرشار از پروتئین

مصرف پروتئین بیشتر می‌تواند با کاهش خطر چربی شکم در ارتباط باشد. افزایش پروتئین دریافتی می‌تواند اشتها را کاهش داده، کالری دریافتی را کمتر کرده و حجم عضلانی را حفظ کند.

خواب بیشتر

خواب کافی می‌تواند با کاهش اشتها و گرسنگی در ارتباط باشد. همچنین خواب خوب خطر افزایش وزن را کمتر می‌کند.

مصرف سرکه

سرکه به افزایش احساس سیری کمک کرده و باعث می‌شود تا کالری دریافتی‌ و چربی بدن‌تان کاهش یابد.

مصرف بیشتر چربی‌های سالم

چربی در بدن به آرامی هضم می‌شود؛ به همین دلیل مصرف آن می‌تواند در کاهش اشتها موثر باشد. مصرف بیشتر چربی‌های سالم با کاهش خطر اضافه وزن و کاهش میزان چربی شکم در ارتباط است.

مصرف نوشیدنی‌های سالمتر

نوشیدنی‌های شیرین‌شده با شکر و نوشیدنی‌های الکلی باعث افزایش چربی شکم می‌شوند. از طرفی چای سبز و آب می‌توانند به کاهش وزن و چربی سوزی سریع کمک کنند.

مصرف فیبر

مصرف بیشتر فیبر می‌تواند به کاهش چربی، کاهش کالری دریافتی و کم کردن وزن کمک کند.

دوری از کربوهیدرات‌های پالایش‌شده

کربوهیدرات‌های پالایش‌شده حاوی فیبر و مواد مغذی کمی هستند. این کربوهیدرات‌ها احساس گرسنگی را افزایش داده و باعث افزایش و افت ناگهانی قند خون می‌شوند. همچنین مصرف این کربوهیدارت‌ها با افزایش چربی شکم پیونده خورده است.

ورزش هوازی

مطالعات نشان داده‌اند که هر چقدر تمرین هوازی بیشتری انجام دهید، سریع‌تر از شر چربی‌های شکم خلاص خواهید شد. ورزش هوازی همچنین می‌تواند به کاهش دور کمر، کم کردن چربی بدن و افزایش حجم عضلانی کمک کند.

قهوه بنوشید

قهوه حاوی کافئین است؛ کافئین باعث افزایش تجزیۀ چربی و بالا رفتن سوخت‌وساز بدن می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که مصرف بیشتر کافئین با چربی سوزی سریع و کاهش وزن در ارتباط است.

HIIT یا تمرین‌های شدید با وقفۀ کوتاه

این نوع تمرین به افزایش چربی‌سوزی و همچنین سوزاندن کالری بیشتر در مدت زمانی کوتاه کمک می‌کند و نسبت به سایر تمرین‌ها، گزینه‌ای بهتر برای چربی سوزی سریع است.

مصرف پروبیوتیک‌ها

مصرف مکمل‌های پروبیوتیک یا منابع غذایی آن می‌تواند به کاهش وزن و درصد چربی بدن کمک کند.

مصرف بیشتر آهن

کمبود آهن با عملکرد ضعیف و نامطلوب تیروئید در ارتباط است و می‌تواند باعث بروز علائمی نظیر خستگی و تنگی نفس گردد. نتایج مطالعه‌ای نشان داد که درمان کمبود آهن به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

روزۀ نوبتی

روزۀ نوبتی نوعی الگوی رژیم غذایی است که شامل ایجاد یک چرخه میان دوره‌های غذا خوردن و روزه گرفتن می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که روزۀ نوبتی می‌تواند به کاهش وزن و چربی بدن کمک کرده و همچنین ممکن است در صورت همراه بودن با تمرینات مقاومتی، به حفظ حجم عضلانی نیز کمک کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.